HepiSorKategori: SağlıkKöpeğim topallamaya başladı
SeLman 3 sene önce sordu

Merhaba Kolay Gelsin Güzel Dostlarımızın Sağlıkçıları… Köpeğimin Sağ Arka ayağında 2 gün önce bahçedeki ağaçları budamada köpeğime hiçbir ağaç dal çarpması olmadı, yalnız köpeğim ağaçlar dallar arasında koşuştura durunca sekme olduğunu fark ettim akşam vakti. veterinerinden rica ettim geldi baktı, bir ilaç verdi ve ben ilaçın ne amaçla olduğunu öğrenmek istiyorum içereğini okudumda anlayamadım tam amacını zordum da pek tatmin olmadım… Bu arada kırık çıkık durumu yok…

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle dilekleriniz için teşekkür ederiz.  Köpeğinizin koşması sırasında bir yaralanma yaşamış olması muhtemel görünüyor. Eğer problem devam ederse değerlendirebilmek için bir röntgen çekilmesi gerekebilir. Bu tarz durumlarda topallama diğer taraflara da kayabilir.
 
Bir yandan da patisini iyice incelemenizi öneriyorum. Bazen patiye batan cisimler nedeniyle bu şekilde topallama görülebiliyor. Muhtemelen böyle bir durumda şişlik ve ağrı görülecektir. Bu noktada tekrar veteriner hekiminize görünmeniz gerekebilir. 
 
Bununla birlikte hekiminiz bir eklem problemi nedeniyle gerçekleşebileceğini düşünerek bu tedaviyi belirlemiş olabilir. Dostumuzu görmeden belirlenen tedavi konusunda yardımımız kısıtlı olacaktır. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken noktalar konusunda sizi bilgilendirebildiğimizi umuyorum.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?