HepiSorKategori: BakımKöpeğime sadece iç ve dış parazit aşısı yaptırıyorum. Başka ne gerekiyor?
Elifmapi 2 sene önce sordu

İyi günler dilerim öncelikle. Ben king charles köpeğimi bir sene önce aldım şu anda 4 yaşında. Ben köpeğime sadece dış parazit damlası ve iç parazit iğnesi yaptırıyorum 3 ayda bir başka yaptırmam gereken aşı var mı bu iç dış parazitler hariç? Köpeğim kısırlaştırılmamış fakat karin bölgesine doğru bir dikiş izi var.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizin iç ve dış parazit aşısı dışında olması gereken çekirdek aşı olarak tanımladığımız zorunlu aşılar da bulunuyor. Bir çok bulaşıcı hastalığa karşı korumanın sağlanması için bu aşıları ve koruduğu hastalıkları hazırladığımız sayfada inceleyebilirsiniz.

Köpek Aşı Takvimi ve Aşılar


 
İç ve dış parazit tedavileri rutin kontrol edilmesi gereken tedavilerdir. Ancak köpeğinizi bulaşıcı virüs kaynaklı hastalıklardan korumada etkili değillerdir. Ayrıca yine dış parazitler ile bulaşabilecek hastalıklar için de korumada yetersiz kalabilirler. Köpeğinizin karın bölgesindeki operasyon izi ne ile bağlantılı bir tahminde bulunamam ancak erkek köpeklerin operasyonları testis bölgesinde yapıldığı için kısırlaştırma ile ilgili bir operasyon olduğunu düşünmüyorum.
 
Görüşmek üzere
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?