HepiSorKategori: SağlıkKöpeğimin gözünde bir şişlik çıktı
Profile photo ofburciiiiiinburciiiiiin 2 sene önce sordu

kopegimin gozunde birsey cikti doktorumuz 6 ay izleyelim dedi ve mudahele etme taraftari degil ama farkettikten sonra 1 ay gecmesine ragmen sislik buyudu.ona herhangi bir zarari aci yada agrisi yok rahatlikla dokunuyorum ama cok ikilemde kaldim yardimci olursaniz sevinirim gozunun fotosu ektedir

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Köpeğinizin göz kapağı üzerinde bir kitle görülüyor. Bu kitle iyi huylu veya kötü huylu olabilir  Bazen ırk yatkınlığı gibi nedenlerle karşılaşılabilir.. Göz kapağındaki büyüme daha ilerlemeden tekrar değerlendirme gerekebilir. Özellikle ağrı veya görmeyi engelleme dostunuz için sıkıntıya neden olabilir.

Çoğu zaman yaşlı köpeklerde göz kapağı tümörleri görülebiliyor. Bu göz kapağı tümörlerinin çoğunluğu kötü huylu değildir, ancak kötü huylu bazı tümörler vardır. Göz kapağı kitleleri, göz kapağı kenar boşluklarını oluşturan salgı bezlerinde ortaya çıkar. Bu kitleler genellikle köpeğe herhangi bir sorun çıkarmazlar, Bununla birlikte, tümörler köpeğinizde bir tahriş oluşturursa kitleler cerrahi olarak alınabilir..

Geçmiş olsun

Profile photo ofburciiiiiinburciiiiiin 2 sene önce yanıtladı

yardiminiz icin cok tesekkur ederim

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Rica ederim, geçmiş olsun 🙂

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?