HepiSorKategori: SağlıkKöpeğimin kulaklarından akıntı geliyor
Mustafa 3 sene önce sordu

Merhaba köpeğimin kulaklarında bir yıldır sorun var. Kahve rengi bir akıntı apse geliyor. Bir kaç veterinere götürdüm. Damla veriyorlar kullanıyorum ilaç bittikten 3-5 gün sonra nüksediyor

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kulak enfeksiyonları yapısı itibariyle kapalı bir alanda farkedilmeden ilerleyebilir. Dolayısıyla tedavileri genellikle uzun süreli belirlenir. 6 ay- 1 yıl gibi tedavinin devam ettiği uzun dönemlerden bahsediyoruz. Ayrıca geç farkedilmesi ve belirtilerin görüldüğü anda gecikmiş olunması tedaviyi de zorlaştırıyor.

Önerim detaylı bir kulak muayenesi yapılması ve ardından gerekiyorsa örnek alınarak laboratuvara yollanması olacaktır. Bunun sonucunda kulağındaki enfeksiyonun kaynağı belirlenebilir ve tedavi bu yönde ilerleyebilir. Yakınınızda yada ulaşabileceğiniz bir veteriner fakültesi hastanesine görünmenizi öneririm.

Bu süreçte kulağını elma sirkesi ve su karışımı ile çok sık olmamak kaydıyla temizleyebilirsiniz. Ancak kesinlikle bir veteriner hekimin görmesi gerekiyor. Ayrıca daha önce bir başka üyemize benzer probleminde yardımcı olmuştuk. Göz atmanızı öneririm.

https://hepipet.com/hepipedia/saglik/kopegim-kulagini-egiyor/

Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?