HepiSorKategori: SağlıkKöpeğimin patilerinde şişlik var
DEniz 3 sene önce sordu

Veterineri alerji olduğunu söylüyor ama sanki bana farklı gibi geliyor bilgi verebilir misiniz?
Veterinerimiz alerji dedi fakat yediği değişik birşey yok. Dısarıda çıkmıyor sadece patilerinde Alt ve üst kısımlarda var yalayarak ısırıyor artık patilerini çok fena oldu oğlum . Royal canin
Dermocomfort yiyor mama olarak 5 yıldır . Arada Kulaklarında da çok fazla akma oluyor ve koku .baglantılı sanırım . Alman spitz ırkı. proplan somonlu mamayı kullanmamı önerdi bi arkadaş 10 gündür değiştirdik ama değişen birşey Yok ne yapmam gerekiyor resimlerini çekebildigim kadarıyla ekledim . Dudakta çıkan ucuk gibi top top ve kıpkırmızı heryeri patileri bacaklarına doğru ilerliyor gibi.kasınması nasıl geçer patileri Ateş gibi kıpkırmızı üstüde altıda

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Dostunuzda yaygın bir deri problemi görünüyor. Eğer beslenme konusunda et içeriklerini değiştirdiyseniz bu ihtimali eliyorum. Ancak bu dönemde iyi içeriğe sahip üst segmentteki mamaları denemenizi öneriyorum. 
 
Kulak enfeksiyonları ayrı olarak değerlendirilmesi gereken ciddi ve genellikle kronik problemlerdir. Uzman bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesini öneriyorum. Ayrıca kulaktan alınacak kültür ile problemin kaynağı belirlenmelidir. 
 
Pati konusunda ise bir enfeksiyon tablosu görünüyor. Alerjik, paraziter, beslenme problemleri, bakteriyel, mantar enfeksiyonları gibi bir çok farklı problemden kaynaklanıyor olabilir. Vakit kaybetmeden detaylı bir muayeneyi kesinlikle öneriyorum. 
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?