HepiSorKategori: SağlıkKöpeğimiz gençlik hastalığı olabilir mi?
Evrim 3 sene önce sordu

Köpeğimiz Zeytin’i bi kaç ay önce sokakta terk edilmiş halde bulduk. 4-5 aylık olduğunu düşünüyoruz. Bi kaç gün önce birden iştahsızlık halsizlik başladı. Gençlik hastalığı olduğunu düşündük iki ayrı veteriner hekime başvurduk sadece antibiyotik iğne yapıldı dün ve bugün. Onun dışında yapılacak bi şey olmadığını söylediler. Bugün sabah tamamen hareketsiz gözleri açık bi şekilde yatıyor ve asla kımıldamıyor nefes bile zor alıyor sanki. Napmalıyız çok korkuyorum ve onu ölüme terk etmek istemiyorum

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Zeytin gibi hayat dolu bir köpeğin sağlığının yerine gelmesi için yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle sokak geçmişi olduğu için gençlik hastalığının virüsü ile karşılaşmış olabilir. Distemper gibi virüs kaynaklı hastalıklarda amaç bağışıklığı desteklemek ve vücudun virüs ile savaşmasıdır. 
 
Bu amaçla sıvı takviyesinin yanında antibiyotikler kullanılır. Ayrıca desteklemek için koenzim q10, lysine, bağışıklık güçlendirici takviyeler de denenebilir. Erken teşhis edilen vakalarda iyileşme şansı daha yüksektir. Bir yandan da sizin desteğiniz ve zeytinin mücadelesi belirleyici etken olacaktır.
 
İyi haberlerinizi bekliyoruz. Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?