HepiSorKategori: BakımKöpük 9 aylık dişi bir kedi. 2 gündür kusuyor
özge karabal 2 sene önce sordu

merhaba, köpük 9 aylık dişi bir kedi. evden dışarı çıkmıyor. dün 3-4 kez tükürüğe benzer bir şekilde kustu. ardından 2 kez de sarı renk kustu. bu sabah aynı şekilde saydam renk kustu. 2 gündür hiçbir şey yemiyor. normalde çok hareketli bir kedi olmasına rağmen sürekli yatıyor. bugün veterinere götürdüm. Soğukta kalıp üşütmüş olabileceğini söylüyor. aşıları tam olduğu için ciddi bir şey düşünmedi. antibiyotik yaptı. hala bir şey yemediği için endişeliyim ara ara şıngayla su içiriyorum. zorla yaş mama verimce tekrar çıkarttı. ne yapmalıyım? şırıngayla ev ortamında hazırlayıp verebileceğim besleyici ne yapabilirim?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin iştahsızlığına sebep olan etkenin belirlenmesi için muayene edilmesi ve kan tahlillerinin gözden geçirilmesi gereklidir. Özellikle yemek yememesi kediler için ciddi bir durumdur. 24 saatten uzun süren açlık durumlarında karaciğerde yağlanma başlayabilir. Bu süreçte veteriner hekiminizin tedavisine devam etmeniz, uygun durumda bir başka veteriner hekime de danışarak çözüme ulaşabilirsiniz. 
 
Beslenmesi için hastalık durumlarında kullandığımız recovery grubu yaş mamaları deneyebilirsiniz, ancak kusmanın altında yatan sebebin bulunması son derece kritik. Kaybedeceği sıvı ve iştahsızlık kedinizin genel durumunu daha da kötü hale getirebilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?