HepiSorKategori: SağlıkMahallemizde bir sokak kedisi var ve sürekli burnu akıyor
Profile photo ofMeliMelike 3 sene önce sordu

Hocam öncelikle iyi günler dilerim.Mahallemizde bir sokak kedisi var ve sürekli burnu akıyor,nefes alış verişleri de sıkıntılı.Biz veterinere sorduk ve tedavisine başladık. Ancak bu tek başına yeterli midir bilemedim.Bir diğer kedinin de nefesi çok kötü kokuyor onun için ne yapabiliriz hocam,biz elimizden geldiğince iç dış parazit ilaçlarını veriyoruz ancak nefes kokusu geçmiyor

tututututu 2 sene önce yanıtladı

ilaç adını öğrenebilir miyim acaba? benım yasadıgım sokakta da aynı sorun var

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Maalesef sokaklarda oldukça sık karşılaştığımız virüs kaynaklı ve özellikle solunum sistemlerini etkileyen hastalıklar mevcut. Bu hastalıkların tedavilerini kedi özelinde yapsanız dahi çevrede virüsün bulunmaya devam etmesi ve tüm kedileri aynı anda tedavi etme şansımızın olmaması nedeniyle yayılmaya devam ediyor. İlaç konusunda da bu sitede bir tedavi yada teşhis koyulmasını doğru bulmuyoruz.

Ancak bu süreçte size bağışıklıklarını güçlendirmenizi tavsiye edebilirim. Özellikle multivitamin şuruplar ile destekleyebilirseniz iyileşmelerini ve bağışıklık kazanarak tekrar hasta olmalarını önleyebilirsiniz. Ağır belirtiler taşıyan ve enfeksiyonu ciddi seviyeye ulaşan kedilerin ise belediye veteriner işlerine bildirerek tedavisini ücretsiz gerçekleştirebilir ve takip edebilirsiniz.

Ağız kokusu da diş ve diş eti iltihaplarından kaynaklanabiliyor. Bu durumda ağız için de muayene edilmesini öneririm.

Geçmiş olsun. 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?