HepiSorKategori: SağlıkMaltese terrierimin dışkısında kan var
İdil 3 sene önce sordu

Maltese terrierimin evdeki 3. Gecesi şuan ilk gecesi kakası normaldi ancak daha sonraki sabah yerde kanlı bir ishal gördüm uyandığımda internetteki kanlı ishal hastalığına ait fotoğraflara nazaran çok daha az bir kan gün içinde kakası geri normale döndü ertesi sabah uyandığımızda gece yine fotoğraftaki bir kaka yapmış olduğunu gördüm ama gündüz yine düzeldi şimdi ise gece saat 3 ve ishal değil ancak kakasından sonra kanlı bir mukoza geldi sahiplendiğim yer daha eve yeni yeni alıştığı için stresten böyle olabileceğini söyledi ancak ben yinede tedirgin oldum

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizin dışkısındaki kan beslenme değişikliği nedeniyle olabileceği gibi devam etmesi viral hastalıkları akla getiriyor. Parazit tedavilerinin yapıldığına emin olmanızı öneriyorum. Ancak henüz yapılmadıysa öncesinde kan tahlillerinin değerlendirilmesi ve gereken testlerin yapılması gerekiyor. 
 
Eğer viral bir hastalığın erken dönemindeyse yapılacak ek müdahaleler durumun kötüleşmesine yol açabilir. Stres faktörleri nedeniyle bu tarz problemler ev değişimi ile tetiklenmiş olabilir. Ancak ilk olarak genel sağlık durumunu veteriner hekiminiz ile yaptırmanızı kesinlikle öneriyorum.  Vakit kaybettikçe tedavi süreçleri uzayacaktır.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?