HepiSorKategori: SağlıkMerhaba 3 aylık bir scottish kedi sahiplendim , şu an..
Damla 3 sene önce sordu

Merhaba 3 aylık bir scottish kedi sahiplendim , şu an 4,5 aylık. 4 aylıkken karma 1 aşısını oldu ve aşıdan sonra 3 gün 40.3 derece ateşlendi , ateş düşürücü bir şurup kullandık ve ateş sorunu ortadan kalktı sonrasında kakasının sonunda küçük sümüksü bi kan gördüm 2. Kakadan sonra kan da kendiliğinden düzeldi . 1-2 gün sonra bi kere kustu kusması krem rengiydi . Ama hareket ve mama yeme konusunda sıkıntısı asla olmadı . Bu üç bulgu üst üste gelince endişelendim ama vet sindirim sıkıntısı olabileceğini söyledi yada yuttuğu bir şeyden olabilir dedi . Şu an 4,5 aylık ve 1 aydır vet satılan özel sindirim sistemi düzenleyeceği mama yiyor sadece kuru mama ve su . Korkumdan vitaminlerini bile veremiyorum . Viral bir sıkıntı olabilir mi aşıyla alakadar mıdır bu anlattıklarım ? Bundan önce sahiplendiğim kedim 2 aylıktı be 1 hafta içinde öldü o yüzden fazla kaygılı ve paranoyak yaklaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
Aşı sonrası bahsettiğiniz belirtiler görülebiliyor ve bağışıklık sisteminin zayıfladığı bir dönemde bu şekilde belirtiler görebilirsiniz. Ancak sonrasında dışkıda gördüğünüz kan ve mukus sindirim sistemi problemlerinde gördüğümüz bir belirtidir. Şu an genel durumu ve iştahı nasıl gözlemleyebildiğiniz kadarıyla? Ayrıca dışkısını takip edebilir ve bizi bilgilendirirseniz daha detaylı yorum yapabiliriz. 
 
Aşı bazen böyle durumları tetikleyebiliyor ancak bu durum bağışıklık sisteminin güçlendirilmesiyle atlatılabiliyor. Dostunuzun beslenmesini ve genel keyfini takip ettiğiniz sürece bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.
 
Sağlıklı ve uzun ömürlere 🙂 Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?