HepiSorKategori: Sağlıkmerhaba 3 aylık kedim bir haftadır ishal son durumdak..
ömer 3 sene önce sordu

merhaba 3 aylık kedim bir haftadır ishal son durumdaki dışkısı fotoğraftaki gibi veteriner önerisiyle bactrim ve ercefuryl şurup kullanıyorum fakat iki gündür faydası olmadı ne yapmalıyım bu ilaçlara devam mı etmeliyim yoksa tekrar veterinere mi gitmeliyim

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba tekrardan,
 
 
Dışkınız son 1 haftadır bu şekilde mi? Yakın zamanda bir mama değişikliği yaptınız mı? Kedinizin genel hal ve iştahı nasıl?

drogg46 3 sene önce yanıtladı

Merhaba zaten yeni aldım kediyi bir haftadır bende. 3 gündür kuru mama veriyorum ilk geldiğinde ekmek ve bir de peynir yumurta sarısı ve sudan oluşan karışımı verdim genel hali iyi sadece dün biraz kötüydü ama bugün iyi bu kanlı dışkıyı dün yaptı bugünkü dışkısında kan yoktu iştahı iyi fakat kuru mama yemek istemiyor gelip gelip başka yemekler istiyor. Fakat başka birşey vermeyince mamasına dönüp yiyor.

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Farklı aromalarla kuru mamaları denemenizi öneririm. Özellikle bahsettiğiniz karışım beslenmesi için yetersiz. Gerekirse kuru mamaları et suyu ile aromalandırabilirsiniz. Beslenmesini düzenlemediğiniz sürece sindirim sistemleri devam edecektir. Ancak kanlı dışkının tekrarladığını görürseniz veteriner hekiminize görünmenizi tavsiye ederim.

Toplam 2 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?