HepiSorKategori: SağlıkMerhaba bir sibirya kurdum var .oğlum 10 yaşında ama..
Profile photo ofsanduka54Tuncay Yıldız Güleç 3 sene önce sordu

Merhaba bir sibirya kurdum var .oğlum 10 yaşında ama makatının az altında kist var .İki kere ameliyat oldu fakat gene tekrarladı en son götürdüğümüzde bütün kontrolleri yapıldı iyi huylu çıktı fakat şu andaki arkasındaki o şişlik 3 cm ye ulaştı koku yapıyor ,kaşıyıp kanatmasın diye sürekli şapkayla dolaşıyor uludağ üniversitesi kurutmaya bakın ameliyat edemeyiz dedi fakat bu şekilde olmuyor kurumuyor ve iyileşemiyor oğlumu çok rahatsız ediyor bana yardımcı olursanız çok memnun olurum .Bursada bu konuda hangi doktor bize yardımcı olabilir ,tekrar teşekkür ederim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bölgenin fotoğrafını eklemenizi rica ediyoruz. Bölgede bir akıntı ve büyüyen bir şişlik bulunuyor ise enfeksiyon gelişmiş olma ihtimali var. Bu durumda bahsettikleri gibi operasyon riskleri açısından öncelikle o bölgenin tedavi edilmesi gerekir. 
 
Eğer büyüme ve ağrı görüyorsanız tekrar fakülteye başvurmanızı ve farklı bir veteriner hekimin görmesini öneriyorum. Bölgedeki enfeksiyonun tedavisi ve yaranın kurutulması konusunda tedavi sürecine başlanması önem taşıyor. 
 
Geçmiş olsun. Geri dönüşünüzü bekliyoruz.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?