HepiSorKategori: SağlıkMerhaba , şunu belirtmek istiyorum ki çok güzel bir..
Profile photo ofaynur-ozder_2411Aynur 3 sene önce sordu

Merhaba , şunu belirtmek istiyorum ki çok güzel bir platform olmuş , emeğinize sağlık. Bizim 6aylik bir kedimiz var , dün dişinin kırıldığını fark ettik ,çok az kan da vardı . İnternette yavru kedilerin süt dişlerini döktükleri yazıyor, bizim ki kırık mi yoksa süt dışını mi çıkardı bilmiyoruz, ne yapmalıyız

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Düşünceleriniz için teşekkür ederiz 🙂 Sitemizi çevrenizdeki evcil hayvan sahiplerine bahsetmeniz de bizi çok mutlu eder.
 
Evet bahsettiğiniz gibi yavru kedilerin kalıcı dişleri 5-6 aylık dönemde yerlerini alır ve sonunda yetişkin kediler 30 kalıcı dişe sahibi olurlar.
Bazen değişen dişlerde bu tarz ufak kanamalar görebiliyoruz. Bu dönemde daha yumuşak ve küçük boyuttaki yavru kedi mamalarını kullanmalısınız. Dostunuzun dişlerini takip ederseniz bazı anormallikleri gözlemleyebilirsiniz. Eğer bahsettiğiniz bölgede şişme, kızarıklık, devam eden kanamalar, ağız kokusui çiğnemede zorluk, buna bağlı iştahsızlık ve ağrı gibi belirtiler görüyorsanız bir veteriner kliniğine götürmenizi tavsiye ederim. Bir problem yaşamıyorsanız gözlemlemeye devam edebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun 🙂 

Toplam 2 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?