HepiSorKategori: BeslenmeMerhaba yaklaşık 40 günlük bir kedim var 10 günlü..
Nur 3 sene önce sordu

Merhaba yaklaşık 40 günlük bir kedim var 10 günlük civarı gözleri acilmamisken buldum onu şimdi on patisinde bir şişlik oluştu iltihap gibi benim kedim daha bir hafta öncesine kadar biberondan başka yemek yemiyordu bünyesi güçsüz düştü sanırım şimdi de ciğer ve haşlanmış tavuktan başkasını yemiyor kaç çeşit kuru mama aldiysam fayda etmedi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kedinizin yeteri kadar anne sütü alamamasından dolayı özellikle bu dönemde beslenmesine ekstra önem vermenizi tavsiye ederim. Haşlanmış tavuk ve ciğer onun ihtiyacı olan tüm besin değerlerini karşılayamaz maalesef. Eğer ağız enfeksiyonu gibi yemesini engelleyen bir durum varsa vakit kaybetmeden hekiminize görünmeniz gerekiyor. Tavsiyem et ve tavuk suyu gibi doğal yollardan kuru mamayı lezzetlendirmeniz olabilir. İyi bir kuru mama ile ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini alması henüz gelişme çağındaki bir kedi için hayati önem taşır. Ayrıca bu dönemdeki beslenme eksiklikleri ilerideki hayatında sağlık problemlerini beraberinde getirir. Yaş mamalar ile beslenmesini teşvik edebilirsiniz ancak sadece yaş mama da besin değeri olarak ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. Farklı aromada ve özellikle yavru kediler için sunulan mamalarla denemenizi öneririm.

Patisindeki durum ise eğer bir travma yada batan bir cisim kaynaklı değilse öncelikle muayene edilmesini öneririm. Üzerine basabiliyor mu? Ne zamandır şişlik var? Dokunmanıza izin veriyor mu gibi bazı ayrıntıları verebilir ve fotoğraf ekleyebilirseniz daha doğru yönlendirebilirim.

Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?