HepiSorKategori: SağlıkMerhabalar, kedim sürekli hasta yani petshop işiyle u..
Göknur ünlü 3 sene önce sordu

Merhabalar, kedim sürekli hasta yani petshop işiyle uğraşıyorum veteriner aracılığıyla bi kedi sahiplendim ilk geldigi zaman ishaldi düzeldi daha sonrasında dısarı cıktıgı için diş enfeksiyonu kaptı anestezi uygulanıp hem dişini temizlettim hemde kısırlastırma operasyonunu hallettik ( kısırlasmasına ragmen hala dısarı cıkıyor kedim bu arada erkek) ve yine dısarı cıktıgı için gözü burnu akıyor aynı zamanda da öksürüyor bunun için veterinerden lysine 100 diye macun gibi bir ilac aldım birde animal health diye sprey verdiler sizce cok etkili olur mu? Birde sürekli bu sekılde hasta olmasının fip yada fivle bi alakası olabilir mi? Cok uzun yazdım ama kusura bakmayın simdiden tesekkür ederim 🙏🏽

1 Yanıt
Doğan Yetim Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle kedinizin dışarıya çıkması her zaman çevredeki hastalıklara açık olacağı anlamına gelir ve bu hem sizin hem dostunuz için risk taşır. Bunun bilincinde olmanızı ve bahsettiğiniz hastalıkları ile sürekli karşılaşabileceğinizi belirtmem gerekir. Bahsettiğiniz takviyeler dostunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan desteklerdir. Ancak muhtemelen kedinizde corona virüsü taşıyıcılığı bulunuyor. Dostunuzun bağışıklık sisteminin zayıflaması ile bu virüsün mutasyona uğrayabileceği ve viral hastalıkların ortaya çıkabileceğini ön görmelisiniz. 
 
Size tavsiyem kedinizi ya dışarıda yada evin içinde bakmanız. Aksi halde bağışıklık sistemini tam olarak destekleyemediğiniz bir dönemde daha ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Problemin çıkış noktasını önleyemediğiniz sürece hastalıklarla baş edebilmeniz çok zorlu olacaktır.
 
Geçmiş olsun. Gelişmelerden bizi de haberdar etmenizi bekliyoruz.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?