HepiSorKategori: SağlıkMerhabalar öncelikle böyle bir platform yarattığın..
Melinda 3 sene önce sordu

Merhabalar öncelikle böyle bir platform yarattığınız için çok teşekkürler.
Erkek kısır Himalayan cinsi bir kedim var. Yaklaşık iki buçuk yaşında. 3 gündür veteriner kliniğinde kalıyor. Veteriner hekim corona fip hastalığına yakalandığını, akciğerlerinin su topladığını, karaciğer ve böbreğinin kötü durumda olduğunu söyledi. Tedavi süreci nasıl olucak, yapabilceğim herhangi birşey var mı veya iyileşme şansı yüksek mi ? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle geçmiş olsun. Umarız dostunuz bir an önce toparlar ve sağlığına kavuşur. Bahsettiğiniz gibi corona virus kökenli problemlerde genel durumu destekleyici tedaviler ve bağışıklığın arttırılması hedeflenir. Viral enfeksiyonlara karşı günümüzde tedavi seçeneklerinin çeşidi ve başarı oranlarının yükseldiğini gözlemliyoruz. 
Bu süreçte tedavi protokolü kadar dostunuzun bağışıklığı da tedavinin başarıya ulaşmasında önemlidir. Ayrıca genel durum zayıfladığında bahsettiğiniz gibi diğer organların da etkilenmesine sebep olabiliyor. Bu süreçte hekiminizin sunduğu tedaviyi aksatmadan devam ettirmenizi ve dostunuzun bağışıklığı güçlendirici takviyelerle desteklenmesini öneririm.
 
Bizi de gelişmelerden haberdar edebilirseniz çok seviniriz. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?