HepiSorKategori: SağlıkMerhabalar yavru bir kediye bakıyorum geçici olarak b..
Pisiilkim 3 sene önce sordu

Merhabalar yavru bir kediye bakıyorum geçici olarak bana bıraktıklarında sağ gözü kapanmıştı ben çay ile temizledim fakat geçmedi bir hafta oldu ayrıca gün içinde hafif hafif öksürük ve burun akıntısıda var veterinere götüremiyorum şuan çalışmıyorum lütfen yardımcı olun sahibi ne zaman gelir bilmiyorum lütfen bi yol gösterin

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğiniz belirtiler viral bir enfeksiyon olabileceğini işaret ediyor. Enfeksiyon tablosunda bir klinik tedavisini kesinlikle öneririm. Şu an için bağışıklık sistemini desteklemeli ve gözü ile burun akıntılarını sürekli solüsyonlarla temizlemelisiniz.( Göz temizliği için asit borik içeren temizleme solüsyonları kullanabilirsiniz. )
Önemli nokta dostunuzun iştahının azalmaması ve beslenme düzenini koruması. Bağışıklığını güçlü tuttuğunuz sürece iştahı ve genel durumu da normal seyrettiği sürece enfeksiyon düzelebilir. Ancak bu bahsettiğim tablonun dışında bir değişim ve kötüleşme görürseniz bir an önce veteriner hekime görünmeniz göz enfeksiyonunun ilerlememesi açısından önemli. Dostunuzun göz enfeksiyonu ilerleyen dönemde gözü kaybetmesine yol açabilir. İyi gözlemlemenizi öneriyorum. 
 
Süreç hakkında tekrar bizi bilgilendirebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz. Tekrar çok geçmiş olsun.

Pisiilkim 3 sene önce yanıtladı

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için kolay gelsin

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?