HepiSorKategori: SağlıkMerhabalar,Nişanlımın kedisini kısırlaştırdık..
İPEK 3 sene önce sordu

Merhabalar,
Nişanlımın kedisini kısırlaştırdık 6 gün önce. Boyunluk takılmadı ki bence takılması gerekiyordu. Kedilerin dış dikişlerini kopardıklarını biliyordum ama böyle bir görüntü oluştu. Dikişin 1. Gün hallerini ve şimdiki halinin fotoğrafını alta koyuyorum. 1.fotoğraf ilk günkü hali. Diğer ikisi bugünkü hali. Sizce bu normal midir? Bu kahverengilikler? Enfeksiyon gibi bir durum söz konusu mudur? Veterinere götürmem gerekli midir? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
 
Bahsettiğiniz gibi eğer dikiş hattıyla oynayamaya yatkın dostlarımızın operasyon sonrası bakımlarının ve yara hattının sağlığı açısından önlem olarak yakalık takılmasını önerebiliyoruz.
 
Dikiş hattının yapısını kontrol ettiğinizde her hangi bir şişkinlik ve sıvı hissediliyor mu ? Bazı durumlarda alt katmanlardaki dikişler oynayabiliyor veya hareketli kedilerde kapanma döneminde böyle problemler yaşanbiliyor. Eğer dışarıya herhangi bir sızma oluyor ve dostunuz o bölgeyi sürekli yalıyor ise bu konuda vakit kaybetmeden veteriner hekiminize görünmenizi öneriyorum. 
 
Ayrıca genel iştahı ve durumunu da gözlemlemeniz bu süreçte önem kazanıyor. Bu konuda geri dönüş sağlarsanız daha net cevap verebiliriz.

ipek 3 sene önce yanıtladı

Dikiş hattını kontrol ettiğimde herhangi bir şişlik veya sıvı ile karşılaşmamaktayım. Zaten dış dikişi kopardı gibi bir şey oldu. Ama herhangi bir kanama yok. Bu arada cevabınıza çok geç döndüğüm için özür dilerim görmemişim mailimde arada kaynamış. Çok teşekkür ederim cevabınız için, iştahı yerinde gayet. Bu durumda götürmeme gerek var mıdır?

Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba tekrardan,
 
Bahsettiğiniz gibi dikiş hattı temiz ise ve herhangi bir akıntı, şişlik , kızarıklık görmüyorsanız bir problem olduğunu düşünmüyorum. Kedinizin de genel durumunun gayet iyi olduğunu söylediniz.
Gözlemlemeye devam edebilirsiniz .Tekrardan geçmiş olsun 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?