HepiSorKategori: SağlıkMerhabalarSitenizi selin yağcıoğlu sayesinde öğr..
Sena 3 sene önce sordu

Merhabalar
Sitenizi selin yağcıoğlu sayesinde öğrendim ve çok fazla veteriner gezip pek memnun kalamadım. Şansımı sizinle denemek istedim. Benim chinchilla cinsi 2 yaşında dişi bi kedim var. 2 aylıkken sahiplendim ve yaklaşık 6.ayından itibaren kusma problemiyle karşı karşıyayız. Belli periyotlarla olmasa da haftada 2 3 mutlaka kusuyor hatta hergün kustuğu bile oluyor fakat her zaman tüy çıkarmıyor. Bununla ilgili nasıl bi yol izlemem gerekir, korkmalı mıyım ve neler yapabilirim ? Bunları sormak istedim. İlginiz için şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar =)

1 Yanıt
Doğan Yetim Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
Öncelikle merak ettiğiniz tüm soruları Hepipet.com üzerinden bize iletmeye devam edebilirsiniz. Kedinizin kronik bir kusma problemi olduğundan bahsettiğinizi görüyoruz. Genellikle kronik kusmaları mide ve üst sindirim sistemi problemlerinde görüyoruz. Eğer dostunuzun beslenmesi ile ilgili bir problemi de varsa bu şekilde bir tablo oluşturabilir.

Ancak bu kadar uzun süreli kusma durumunu normal karşılamayız ve mutlaka sebebinin bulunması için muayene edilmesini öneririz. Özellikle pankreas, karaciğer , hormon testleri ve sindirim sisteminin detaylı muayenesini yaptırmalısınız. Böyle problemlerde zaman kaybetmemek önemlidir ancak size önerimiz daha fazla beklemeden dostunuzu uzman bir veteriner hekime göstermenizdir. Bulunduğunuz ilde bir veteriner fakültesi bulunuyor ise dahiliye bölümüne başvurabilirsiniz.

Geçmiş olsun. Gelişmelerden bizi de haberdar etmenizi bekliyoruz.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?