HepiSorKategori: SağlıkPoposundan ısırılmış kedim için ne yapabilirim?
Büşra 3 sene önce sordu

Poposundan ısırılmış, isirildigi yerde hematom mevcuttu. Kuyruk 7 yerden kırık, kuyruk ucu kangren olan dişi yavru kedi bulduk sokakta. Ciddi ishal mevcuttu, 10 günlük antibiyotik tedavisinden sonra yeme bozukluğu gelişti. Enjektorle beslenen hayvan büyük tuvaletini yapamiyor, sabunlu suyla tuvalet yapması sağlandı. 3 gün kusması oldu. Şuan yemiyor, oynamıyor, gizli köşelerde halsizce yatıyor. Kesit kesit sık soluma mevcut. 29 mayıs salı günü 5 gün etkili depo penisilin yapıldı. Uykuya meyilli bir kedimiz var. Sürekli veterinerlere gittik fakat kedide sürekli bir gerileme var. Bilgi ve fikirlerinize ihtiyacımız var. Lütfen yardımcı olur musunuz ne yapmamız gerektiği konusunda. Şimdiden teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bahsettiğiniz durum maalesef komplike bir problem gibi görünüyor. Detaylı kan tahlillerinin ve muayenenin ardından kesin bir teşhis koyulabilir. Bahsettiğiniz tedavilerin ve sonuçlarının değerlendirilerek kıyaslanması gerekmektedir. 
 
Virüs yada bakteri kaynaklı bir problemin kronik dönemdeki enfeksiyonu ile karşı karşıya olabilirsiniz. Detaylı bir değerlendirme için uzman bir hekime veya bir veteriner fakültesine ulaşabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?