HepiSorKategori: BakımPug mobs cinsi köpeğim ishal ve kusmaya başladı
usanmaz 2 sene önce sordu

pug mobs cinsi köpeğimi 75 günlük. bugün sabah sahiplendim. 1 buçuk saatlik yoldan geldik araba da biraz sıkıldı sıcaktı. veterinere gittik ateşi ölçüldü normaldi. eve geldiğinde hiçbişey yemedi ve ishal şeklinde dışkısını yaptı. ve katı kustu. şuana kadar (yaklaşık 10 saattir birsey yemedi). yerini mi yadırgıyor adaptasyon sorunumu var acaba ? tedirginiz bu konuda. yardımcı olurmusunuz .

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle 2.5 aylık bir köpeğin bir çok hastalığa açık olabileceğini söylemeliyim. Genellikle yetiştirilme ortamı ve koşulları nedeniyle iyi beslenemeyen yavrularda görülen ciddi sağlık problemleri bulunuyor. Bulaşıcı virüs ve bakterilerin sebep olabildiği bu problemlerde vakit kaybedilmeden tedaviye başlanması gerekiyor.
 
Özellikle ishal ve kusma son derece tehlikeli enfeksiyonların da belirtisi olabildiğinden veteriner hekime ulaşmanızı öneriyorum. Kan tahlilleri ve gerekli görülen testlerin ardından dostunuzun tedavisine başlanacaktır. Yer değişimi bu tarz bir probleme sebep olmaz ancak olan bir enfeksiyonu ortaya çıkarabilir. Özellikle yol gibi stres yaratabilecek faktörler bağışıklık sistemini zayıflatarak durumu kötüleştirebilir. Gerekli tahlil ve tedavinin belirlenmesinden sonra bize tekrar ulaşabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?