HepiSorKategori: SağlıkSibirya kurdu cinsi erkek 4 yaşında bir köpeğim var..
Cansu 3 sene önce sordu

Sibirya kurdu cinsi erkek 4 yaşında bir köpeğim var. Yaklaşık 1 aydır bölge bölge tüy dökülmesi oldu bununla birlikte zamanla gelişen kilo kaybı alerji dendi. Şu an tüyleri çıktı fakat birkaç haftadır penisinden gelen kan var. Kuduz aşısı ve parazit aşılarınin tarihi de geçti. Kendine baktirmiyor saldırıyor. 2 gündür derin uykusu da var. Bu belirtilere dayanarak iç parazitten şüphelendik hap alıp başlasak ne kadar doğru olur ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizin parazit tedavilerini yenilemeniz tüy probleminizde iyileşme sağlayabilir ancak detaylı bir muayene yapılması gerekiyor. Yaşadığınız deri problemi ile penisten gelen kanın farklı sebeplerden köken aldığını düşünüyorum. 
 
Köpeğinizin idrarını yapmakta zorlanması, sık sık tuvalete çıkması veya çok az miktarda yapması bir idrar yolu problemine işaret edebilir. Tıkanıklıklar, kistler, enfeksiyonlar bu tarz belirti verebilir. Muayene ardından idrar tahlili de yapılması önerilebilir. Öncelikli probleminiz benim görüşüme göre bu olmalı. Daha ciddi sonuçlar doğurmadan veteriner hekiminize görünmenizi öneriyorum.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?