HepiSorKategori: BakımSokağa çıkan kedimin ayağının üstüne basamadığını farkettim
dkilic425 2 sene önce sordu

Kedim 1.5 yaşında erkek tekir kedi 4.5 kilo evde besliyorum ama her gün sokağa çıkan bi kedi ayağının üstüne başlamadığını farkettim diğer gün yarasının olduğunu ve ayağının şiştiğini gördüm veterinere götürdüm orada ayağından ıltihap geldi ve kanadı onlarda şıktı sonra uyku ilacı verip yaranın üzerindeki tüyleri jiletle temizlediler iyice delik oldu yaradı daha çok ıltihap geldi ve ayağı şuan mosmor , bide sprey ilaç verdi üstünüze kapatmadı yaranın bunu üzerine sıkıp her gün iğneye getirin dedi sizce tedavi doğru mu

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Dışarıya çıkan bir kedi için bir çok risk bulunuyor. Özellikle diğer kedilerle teması ve kavgalar sonrası yaralar oluşabiliyor. Bununla birlikte sokaktaki kediler taşıdıkları hastalıklar nedeniyle de tehlikelidir. 
 
Hekimin ise yapacağı müdahale öncesi bölgenin bahsettiğiniz gibi temizlenmesi normal bir prosedürdür. Ayrıca yaşadığı problemin tam olarak sebebinin bulunması gerekiyor. Bazen basit bir yara da enfekte olarak bu derece ilerleyebiliyor. Üzerine sıkacağınız sprey de muhtemelen antiseptik özellikli olacağı için bölgenin temizliğini de sağlayacaktır.
Üstünün kapatılması bazı durumlarda oksijensiz ortamda çoğalan bakteriler için uygun ortam yaratacağı için kullanılmaz. Bu şekilde tedaviye devam etmenizi ve değişiklik olduğunda hekiminizi bilgilendirmeniz önemlidir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?