HepiSorKategori: SağlıkSokakta beslediğim bir kedim var, sevdikten sonra ne yapmalıyım?
ahmet 2 sene önce sordu

Merhaba sokakta beslediğim bir kedim var ve devamlı besliyorum. Sürekli süründüğü için eşofman giyiyorum çok hoşuma gitmiyor sürünmesi çünkü. Acaba yemeğini verirken eldiven gibi bir şeye gerek var mıdır? Hayvan ile elim temas etmiyor mamayı bırakıp gidiyorum ama sormak istedim teşekkür ederim.

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Normal şartlarda maalesef sokaktaki dostlarımızda bulunabilecek sağlık sorunları var. Bu şekilde ne kadar önlemeye çalışsak dahi olası bulaşıcı diğer kedilere yayabiliyoruz. Sizin sağlığınız için kedileri sevdikten sonra elinizi yıkamanız ve kıyafetlerinizi eve girdiğinizde değiştirmenizi öneririm. İmkan ölçüsünde sokaktaki dostların parazit tedavileri için de belediyeden destek isteyebilir, ücretsiz yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 
Görüşmek üzere

ahmethakann 2 sene önce yanıtladı

Teşekkürler Buğra Bey, yemek vermeye çıkarken kedilere eşofman giyiyorum eve gelince de çıkarıyorum ama eşofmanı her dakika yıkayamıyorum tabi. Değiştirmem yeterli mi yoksa her yemek verdiğim zaman farklı mı eşofman giyeyim?

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Eğer aynı anda çok kedi varsa sadece onlarla ilgilenirken giyeceğiniz bir kıyafet yeterli olacaktır. Parazit tedavilerini de yaptırabilirseniz kediniz için de iyi olacaktır 🙂 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?