HepiSorKategori: SağlıkSokaktaki hasta kedilere ne yapabilirim?
Nazlı genç 2 sene önce sordu

Merhabalar.Bir sorum olacak sizlere. Veterinerimiz ile 2 sene önce sokakta beslediğimiz salgına yakalanmış kediler için ( hırıltılı nefes, koye ve yeşil burun akıntısı, üst üste sık hapşırma, öksürme) gbi şikayetleri olan bir kediye tedavi uygulamıştık…iyileşmişlerdi…şimdi yine bir hayvan buldum kötü durumda…ne önerirsiniz🙏🙏🙏🙏

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Sokaktaki dostlarımız için ilginiz ve bize ulaştırdığınız için size teşekkür ederiz. Kısaca HepiPet ile ne yaptığımızı anlatabilirim

Öncelikle HepiPet bir koruyucu hekimlik platformu. Dostlarımızın sağlığını bire bir veteriner hekimler ile takip ederek olası hastalıkları önleyen bir hizmet. Sitemiz üzerinden de teşhis, tedavi ve doz gibi bilgiler vermeyi doğru bulmuyoruz. Her hayvanın durumuna göre sağlığının değerlendirilmesi ve bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

 

Bu nedenle sokaktaki dostlarımız için belediye veteriner hizmetlerine yönlendirme sağlıyorum.  Hatta bu amaçla İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği görüşmelerimiz de bulunuyor. Dolayısıyla genel olarak bir fayda sağlayabilecek olsa da virüs kaynaklı enfeksiyonları ihtimal dahilinde düşünerek bir ilaç önermem doğru olmaz.

7 ay önce sitemizde ilk aldığımız sorulardan biri de bu konu hakkındaydı. Belediye ekiplerine durumu iletmenin yanı sıra sizin de yapabileceğiniz destekler için göz atmanızı öneririm.

Sokaktaki kediler hapşırıyor ve burunları akıyor

Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?