HepiSorKategori: SağlıkSokaktaki kedim çok iştahsız ve halsiz
zehra 2 sene önce sordu

Sokakta onlarca kediyi besliyorum ve yakından ilgilendiğim Minnak Sarı diye seslendiğim kedim 4 gündür aşırı halsiz kuru-yaş mama hiçbir şey yemiyor. ( salam dahi yemiyor) Haraket hiç etmiyor gibi, yemediği içinde aşırı zayıflamış halde. Hayvancagiz ölecek gibi sanki. daha cok kucuk yani 1 yasinda falan ortalama. Veterinere gidemiyorum ne yapacagimi bilmiyorum 🙁

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Maalesef sokaktaki dostlarımızın hastalıkları çok hızlı yayılabiliyor ve kontrol etmek oldukça zorlaşıyor. Özellikle virüs kaynaklı hastalıklar, bağışıklığı zayıflamış kedilerde ciddi problemlere neden açıyor. Bu durumda ilk yapılması gereken vakit kaybetmeden belediye veteriner hizmetlerine haber vererek ücretsiz muayenesinin yapılmasıdır. Sonrasında belirlenen tedavi ile süreci takip etmeniz gerekiyor. Maalesef diğer kedilere bulaşmasını önlemek için de olabildiğince diğer kedilerin beslenmesini izlemelisiniz. 
 
Birlikte yaşayan kedilerde mama ve su kaplarının yanı sıra kulübeler de bu tarz hastalıkların yayılmasını tetikliyor. Kediler 24 saati geçen açlık durumlarında karaciğer yağlanması ile karşılaşırlar. Bir şekilde kedinizin veteriner hekime götürülmesi gerekiyor.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?