HepiSorKategori: SağlıkSokaktaki kedimizin gözleri iltihaplanıp kapanıyor
Sinem 3 sene önce sordu

Bizim bir sokak kedimiz var.Doğuştan sanarsak gözlerinde bir hastalık var.Uyuyunca gözleri o iltihap ile kapanıyor.Biz ıslak peçete ile her gün gözünü açmasına yardimci oluyoruz fakat her gün silmemiz zahmetli oluyor.Bunu tamamen gidermemiz için bize ne önerirsiniz?Yardımcı olursanız çok seviniriz.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bağlı olduğunuz ilin belediye veteriner işlerine ulaşarak ücretsiz olarak sokaktaki dostlarınızı gösterebilirsiniz. Bununla birlikte evcil hayvanı görmeden ve muayene etmeden ilaç ve tedavi önermeyi etik olarak doğru bulmuyoruz. Bazen çok basit bir problem gibi görünen durumların arka planında daha ciddi sağlık sorunları yatabiliyor. 
 
Sorunuza gelirsek temizleme kısmını bahsettiğiniz şekilde de yapabilirsiniz. Göz için ise asit borik içeren ve dostlarımız için formüle edilmiş göz solüsyonlarını tercih etmenizi öneririm. 
 
Özellikle virüs kaynaklı enfeksiyonlar sonucu göz enfeksiyonu oluştu ise diğer sağlam göze sıçrama ve onu da kaybetme olasılığı bulunuyor. Ayrıca arkada yatan sebebin tedavi edilmemesi hem hastalığın yayılmasına hem de tedavi edilememesine neden oluyor. Bu sebeple vakit kaybetmeden bir veteriner hekime ulaşmanızı ve durumdan bahsetmenizi öneriyorum. Yardımcı olacaklardır.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?