HepiSorKategori: SağlıkSokaktaki köpek birkaç aydır ne yediyse kusuyor
Kardelen 2 sene önce sordu

Merhaba salma bir köpek var mahallede birkaç aydır burada ve geldi geleli ne yerse kusuyor sütlaç yapıp yediriyorum biraz yiyor et peynir yumurta katı ne varsa saniyesinde kusuyor aşırı zayıfladı dermanı kalmadı tedavisi nedir yaşını bilmiyorum küçük tüylü finoya benzer bir köpek veterinere götürsem ne kadar ücret çıkar, rahatsızlığı nedir

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle köpeklere sütlaç yedirmenizi önermiyorum. Dengeli bir beslenme için önemli olan ihtiyacı olan besinleri alabilmesidir. Bu nedenle protein, karbohidrat, yağ gibi besinlerin ihtiyaç duyduğu oranda alınması gereklidir. Sindirim sisteminin de bu beslenme tarzına uygun besinlere ihtiyacı vardır. Kuru mama ile beslemenizi ilk fırsatta öneriyorum. Ancak yaşadığı kusma probleminin ilk muayenesi ve tedavisi için sokak köpeklerine ücretsiz hizmet veren belediye veteriner hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
 
Köpeğinizi sokağınızdan alarak uygun tedavisi yapıldıktan sonra tekrar geri bırakılacaktır. Sonrasında ise bütçenize uygun bir kuru mama ile beslenmesini sağlamanızı öneriyorum. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?