HepiSorKategori: SağlıkSokaktan yavru bir kedi bulduk tahminen 4-5 aylık
Merve Nur Çakın 3 sene önce sordu

Sokaktan yavru bir kedi bulduk tahminen 4-5 aylık civarı erkek. Kedi çok zayıf ve kafasını tutamaz haldeydi, sürekli titriyordu. Şuan parazit tedavisi devam ediyor ancak özellikle korktuğu zamanlarda denge problemi ve titreme sorunu yaşıyor özellikle kafası çok sallanıyor. Veteriner hekimimiz ilk başta FİP olabilir dedi ancak sonra bu olasılığı eledi. İleri boyutta kansızlık olduğunu söyledi fakat bu durum için bir tedaviye başlamadı. Çok iştahsız ve yine denge problemleri halsizlik artmaya başladı. Biz etrafımızdan aldığımız önerilerle vitamin ve besin takviyesi veriyoruz. Yine de bir profesyonel görüşe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Tedavisine yönelik başka ne gibi şeyler uygulayabiliriz?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bazen sinir sistemini etkileyen enfeksiyonlarda bu tarz belirtiler görebiliyoruz. Bunun altında yatan sebebin iyi bir şekilde belirlenmesi gerekiyor. Parazitler de bu şekilde problemlerin kaynağı olabilse de tavsiyem bir veteriner fakültesine görünme imkanınız varsa uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi. 
 
Nedenin belirlenmesi için gereken tahlillerin yapılması sonrasında ihtiyacı olan tedavi belirlenecektir. Önceliğiniz bu problemin kesin olarak sebebini belirlemenizdir.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?