HepiSorKategori: SağlıkTekir cinsi 3 aylık yavru kedimde solunum problemi var..
Betül 2 sene önce sordu

Tekir cinsi 3 aylık yavru kedimde solunum problemi var hapşurup duruyordu ve sümükleri vardı veterinerim antibiyotik tedavisine başladı 3 gün antibiyotik aldı şuan halsizliği yok ama hep sümüklerini çekiyor ve burnununda kuruyor temizliyorum ama tıkanıyor gibi sesler çıkarıyor sesli nefes alıp veriyor acaba başka bir sorunu olabilir mi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde bir viral enfeksiyon olabilir. Bu durumda antibiyotik direncin düşmesiyle ortaya çıkan hastalıkları tedavi ederken bir taraftan da bağışıklık sisteminin güçlenmesine yol açacaktır. Virüsler ise aynı insanlardaki grip gibi seyreder. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile birlikte burun akıntısı, hapşırma ve göz akıntıları azalırken sağlığını geri kazanmaya başlar. 
 
Bu dönemde eğer iyileşme gözlemlemezseniz tekrar veteriner hekiminize görünmelisiniz. Antibiyotik tedavisini ise hekiminizin önerdiği süreden önce bırakmanız enfeksiyonun tekrarlayacağı anlamına gelecektir. Temizliğini sağladığınız ve beslenmesini takip ettiğiniz sürece sağlığını kazanacağına inanıyorum. Beslenmesini teşvik etmek adına yaş mamaları da haftada 2-3 kutu olarak ekleyebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?