HepiSorKategori: BakımYaklaşık 1.5 ay önce sokakta yavru bir kedi bulduk. Şu an ise hareket edemiyor

Merhaba. Yaklaşık 1 buçuk ay önce sokakta yavru bir kedi buldum. Su anda tahmini 3 aylık civarinda.ilk geldiğinde gayet saglikliydi koşup oynuyordu. Fakat birgün annem elektrik süpürgesini çalıştırdığında kaçmış ve diğer odada kumunun yanina yığılıp kalmış. Yaklaşık 20 gündür ayağa kalkamıyor. Baslarda veterinere görürdük kortizon iğne yaptı dinlensin dedi ama hala değişen bisey yok. Yattığı yerde ellerini ayaklarını oynatabiliyor ama ayağa kalkamıyor son iki gundur ise omurgasında bel kısmına yakın bir noktaya dokundugumuzda çığlık çığlığa bağırıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin yaşadığı problem bel omurları ile ilgili olabilir. Ancak elektrik süpürgesi bir travmayı tetiklemiş olabilir. Ani bir hareket sebebiyle fıtıklaşma görülmüş olabilir. Çok erken bir dönemde ve iyileşme görülebilir ancak arada geçen bu süre olumsuz etki yaratabilir. Bu tür travmalarda kortizon ilk müdahalede hekiminiz tarafından kullanılabilir. Ancak iyileşme görmemeniz durumun farklı bir sebebe bağlı olabileceği ihtimalini de akla getiriyor.
 
Vakit kaybetmeden bir röntgen çekilmesi ve gerekli müdahale için değerlendirilmesini öneriyorum. Ayrıca veteriner fakültesi hastanelerinde uzman bir hekim ile durumu gözden geçirmeniz etkili olabilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?