HepiSorKategori: Sağlıkyaklaşık 10 12 haftalık bir kedim var bir haftadır ..
ömer 3 sene önce sordu

yaklaşık 10 12 haftalık bir kedim var bir haftadır bende ve geldiği günden beridir ishal. şimdilik herhangi bir aşı yaptıramadım nedeni zaten bir haftadır benimle birlikte sokaktan aldım kendisini ve veterinere götürdüğümde henüz ishalken aşı yapamayız dedi.

sadece sırt tarafında boynuna aşı gibi birşey sıktı ishali geçince tekrar getirin dedi.
veteriner ayrıca bactrim şurup ve ercefuryl şurup yazdı bunlardan günde iki defa ağzına bir kaç damla damlatın dedi. ben de günde iki defa şırıngayla veriyorum fakat 3 gündür kullanmamıza rağmen net olarak bir faydasını göremedim. ishal olması dışında herhangi bir belirti de yok gayet oyuncu ve çok mutlu hareketli ama yine de ishal olması beni endişelendiriyor.
bactrim şurubu iki gündür ercefuryli 3 gündür kullanıyorum
sizce ne yapmalıyım 3 günde geçmemesi normal mi. ilaçları mı az veriyorum yoksa emin değilim sizce ne yapmalıyım.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
 
Bahsettiğiniz duruma sebep olabilen birden fazla etken olabilse de size genel izlemeniz gereken yol ve sürecten bahsedeyim. Yavru bir kedi sahiplendiğinizde ilk başta parazit tedavileri yapılarak sindirim sisteminden uzaklaştırılmasını amaçlarız. Kedi ve köpeklerde hekiminizin de bahsettiği gibi ishal durumunda aşı uygulamaları süreci daha kötüye götürebileceğinden uygulanmaz. Bununla birlikte sindirim sisteminin parazit ve toksinlerden arındığı bu dönemde kullandığınız ilaçlara devam etmenizi öneririm. Ayrıca bu dönemde mama değişikliği yapmamanızı ve kesinlikle ev yemeği , sosis,salam ve süt gibi ek yiyecekler vermemenizi öneririm. 
 
Sindirim sisteminin içinde bulunan yararlı bakterilerin üremesini ve etkisini arttırmak için günde 1 çay kaşığı kefir içirmeniz etkili olabilir. İshalinin fotoğrafını eklerseniz önerilerimizde yardımcı olabilir. Ayrıca genel iştahı ve keyfi iyi olduğu sürece gözlemlemeye devam etmeniz yeterlidir. Unutmamanız gereken nokta ise konu sindirim sistemi olduğunda geçiş sürecinin biraz zaman alabildiği ve yeni bağırsak florasının oluşmasının ardından tam olarak düzene oturacağıdır.
 
Tekrar gelişmelerden bizi haberdar edebilirsiniz. Merak ettiğiniz her konuda sorularınızı bekliyoruz. Geçmiş olsun.

drogg46 3 sene önce yanıtladı

merhaba kedim şu an kanlı dışkılıyor ve ishali hiç iyileşmedi fotoğrafını çektim ayrıca atabilirsem atacağım ne yapmalıyım sizce

Toplam 10 kişiden 9 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?