HepiSorKategori: SağlıkYaklaşık 6-7 saat önce çok küçük bir yavru kedi buldum
Profile photo ofaybuke-sonmezHatice Sönmez 3 sene önce sordu

Yaklaşımı 6-7 saat önce çok küçük bir yavru kedi buldum annesi ölmüş. Bulduğumda baygın haldeydi hemen sütü biraz su ile karıştırıp verdim içti, daha sonra aptamil toz mama aldım bebekler için olandan yaklaşık 2 kere besledim ve hiç tuvaletini yapmadi bir tanıdığım peçete yada pamugu ıslatıp poposuna dokundurun dedi pamukla 2 kere denedim fakat yinede tuvaletini yapmadi gittikçe karnı sismeye basliyor ve ben çok endişelenmeye basladim yardimci olabilir misiniz, onerebileceginiz bir sey varsa lutfen acil donus yapin (kedinin kac gunluk oldugunu bilmiyorum gakat daha gozleri bile açılmamış) 🙀🙏🙏

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Yavru kedilerin beslenmesinde cat milk dediğimiz karışımların kullanılmasını öneriyoruz. Özellikle bebekler için üretilen mamaların içerik olarak kedilere uygun olmadığını söylemeliyim. Ayrıca kedinizin kaç haftalık olduğunu söylemeniz bakımında ileteceğimiz önerilerde önemli olacaktır. Tavsiyem belediyenin veteriner işleri müdürlüğüne başvurarak genel muayenesini ücretsiz olarak yaptırmanız olacak. 
 
Ayrıca 4 saatte bir beslemenizi ve sonrasında tuvaletini ılık suya batırılmış pamuk ile poposuna masajla birlikte yaptırmanız gerekiyor. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?