HepiSorKategori: SağlıkYavru kedi sahiplendik ancak çok iştahsız
Alara 2 sene önce sordu

Merhaba biz uc gun once 17 kedinin bir arada bakildigi bir yerden yavru sahiplendik. Sahibi 4-5 aylik oldugunu belirtti. Eve geldikten sonra her sey yolunda gitti ancak yemek yemiyor. Once ayni mamayi kullanmadigimiz icin yemiyor sandik fakat sahibi ile konusup kullandigi mamadan aldik onu da yemedi. Sadece birkac kere yas mama yedi. Bize alisma surecinde oldugu icin mi boyle? Depresyonda olabilir mi? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Maalesef petshoplarda uygun olmayan koşullarda bir çok hastalık bulaşmış oluyor. 17 kedinin aynı ortamda yetiştirilmesi hem psikolojik hem sağlık açısından uygun değildir. Bir dönem bu belirtiler görülmeyebilse de yer değişimi gibi stres yaşatan durumlarda bağışıklığın da zayıflamasıyla ortaya hastalıklar çıkıyor.
 
Kedinizin viral kaynaklı ciddi bir hastalığı bulunuyor olabilir. Aşılarının ve parazit tedavilerinin ne durumda olduğunu öğrenmelisiniz.
 
Bununla birlikte ilk önerim veteriner hekiminize görünmeniz ve genel muayenesinin yapılması olacaktır. Ayrıca bahsettiğim viral hastalıklara karşı da kan testleri gerekli görülebilir. Viral hastalıklarda erken teşhis ve tedavinin belirlenmesi iyileşme sürecinde oldukça etkilidir. 
 
Aşılamalara başlanmadıysa öncelikle bu testleri yaptırmanızı öneriyorum. Ayrıca besin takviyesi önerilebilir.
 
Geçmiş olsun

Alara 2 sene önce yanıtladı

Tekrar merhaba. Çok endişelenip vakit kaybetmeden veterinere gittik. Sahiplendiğimiz hanımefendi kedilere ev ortamında bakıyordu ama tahmin ettiğiniz gibi enfeksiyon ve sarılık başlangıcı varmış. Kan değerleri de çok yüksekti. 5 günlük antibiyotik ve sarılık tedavisinden sonra serumla birlikte hastalığı atlattık çok şükür. Size de teşekkür ederiz.

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Tekrardan geçmiş olsun. Kedinizin sağlığına kavuşması bizi de mutlu etti 🙂 
 
Kediniz hakkında herhangi bir sorunuzda tekrar bize ulaşabilirsiniz.
 
Görüşmek üzere 🙂

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?