HepiSorKategori: SağlıkYavru kedim kustu ve halsizleşti
ahmet arslan 3 sene önce sordu

Meraba yaklaşık 1 hafta önce annesiz küçük yavru bir kedi gördüm. Sokaktaydı ve korunmasiz bir haldeydi diye beslemek için evime aldım. Bugün sabaha kadar cok iyiydi hicbiseyi yoktu ve küçük olmasına rağmen verdiğimiz her yemeği yiyordu. Bugün kendisine yemek verdikten sonra odaya koydum uyuması için ve uyudu aradan 1 saat geçti odaya girdigimde 2 defa beyaz bir şekilde kusmuş ve tuvaletini yapmıştı bide ağzında muhtemelen kustugundan beyaz köpük vardı. Daha sonra kedim aşırı hareketsiz oldu.az önce biraz süt verdim içti şuan uyuyor. Bu arada da kedi tahminlerime göre 1 aylık. Ben bir köyde yaşıyorum ve merkeze cok uzağım ne olur bana ne yapmam gerektigini yada ne alıp ne uygulamam gerektiği konusunda yardımcı olun.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Yavru kedi muhtemelen annesinden gerekli besin desteğini alamadığı için bağışıklığı zayıflamış durumda. Özellikle ilk 8-10 hafta anne sütü almaları oldukça önemli. Bunun sağlanamadığı durumlarda ise cat milk dediğimiz karışımlar ile beslenmesini öneriyoruz. İnek sütü içerdiği laktoz miktarı nedeniyle kedilerde ishale sebep olur ve bahsettiğiniz durumda sağlığının kötüye gitmesine neden olabilir. 
 
Kusma ve halsizlik belirtileri özellikle yavru kedilerde ciddi enfeksiyonlara işaret ediyor olabilir. İmkanlarınız ölçüsünde belediyenin veteriner işleri müdürlüğüne başvurarak tedavisini ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Kediyi görmeden bir öneride bulunmamız maalesef sağlığı için doğru olmaz. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?