HepiSorVeteriner hekimliği yapabilir miyim?
Profile photo ofalperendulgerAlperen Dülger 2 sene önce sordu

İyi günler sorum biraz konu dışı olacak sanırım. Ben lise son öğrencisiyim meslek seçimi yapacağım hayvanlarla ilgilenmeyi çok sevdiğim için veterinerlik düşündüm lakin biyoloji dersi ile pek aram yok yani ezberim çok iyidir diyemiyorum sizce yinede okuyabilir miyim?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle yarın sınavında başarılar dilerim 🙂 Umarım gerçekten istediğin ve hayalindeki yola ilk adımını güzel bir yoldan atarsın. Öncelikle fakülte eğitimi boyunca hayvan anatomisi ile başlayıp, fizyoloji, histoloji, biyokimya gibi temel tıp bilimlerinin derslerini alacaksın. Bu eğitimler hayvan sağlığına yönelik olacağı için lisedeki gibi her alandan ufak bilgiler yerine daha kapsamlı şekilde öğretilecek. Dolayısıyla hayvan sağlığına ve dünyasına merakın varsa bu bir ders değil öğrenmesi keyifli bir bilgi akışına dönüşecektir. 
 
Ezber yeteneğine tabi ki ihtiyacın olacak ancak sadece ezberleyerek hekim olunamayacağını tahmin edersin 🙂 Dolayısıyla aslında hekimlik analitik düşünerek ihtimalleri gözden geçirdiğin, bu ihtimaller dahilinde arka planda sahip olduğun temel bilgileri değerlendirdiğin bir meslek. Doğuştan bu alana yeteneği olan kişiler dışında herkesin bu zorlu yolu başarıyla geçtiğini unutmamalısın 🙂
 
Benzer bir soruda detaylıca bilgi verdiğim sayfamıza da göz atmanı öneririm. 
https://hepipet.com/hepipedia/saglik/veteriner-hekim-olmak-istiyorum/
 
Eğer hayvan sevgisi ve onlara yardım etme içgüdüsüne sahipsen bu yolda en büyük destekçin ve motivasyon kaynağın bu olacaktır. Geri kalan bilgilere ulaşmak ise senin elinde ve seçiminde olacaktır.
 
Görüşmek üzere 🙂 Ne zaman merak ettiğin bir konu olursa sormaktan çekinme. Elimden geldiğince yardımcı olacağım 🙂

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?